1387983545

אליעזר רוזנפלד אומן החליליות,

בשנת 1958  נולדתי בשכונת פאג"י סנהדריה  בירושלים,

כבר בילדותי עמדתי ושרתי לצד אבי ז"ל שהיה בעל תפילה עוצמתי ומרגש בימות השנה ובמיוחד בתפילות הימים הנוראים,
יחד עם אחי ובני שרנו את הנוסח המיוחד  שירים וניגונים מבית אבא המוצלים מכבשן השואה,
חוויות אלו היוו בסיס מוצק לאהבתי לשירה ולמוסיקה החסידית האוטנטית.

במסלול נעורי בישיבה התיכונית "חורב" התבססה כמיהתי לא רק לשיר אלא גם ללמד ולנגן על כלי נשיפה שחלמתי עליו רבות והוא הקלרינט הכליזמרי,
באותם ימים לא השיגה ידינו לרכוש כלי יקר שכזה ,

המשכתי את לימודי התורה ושרותי הצבאי  במסגרת ישיבות " ההסדר" ישיבת "מעלות" וישיבת "הכותל" .    באחד מן הימים נתבשרתי על מותו של אחי יצחק ז"ל שהיה שותפי לשירה, אח ורע וכמופת למידות הנעלות של ענווה וצניעות. הצער והגעגועים לא נתנו מנוח לנפשי הסוערת ובשנת ה21 לחיי החלטתי להגשים את חלום לימוד הנגינה בכלי הקלרינט היהודי כל כך, אין ספק שעולם הצלילים החל למלא את חלל האובדן הגדול.וזכיתי להקים בפעם הראשונה את להקת " שיר המעלות" ( ע"ש העיירה מעלות וזכר לשירת הלווים במעלות המקדש) התזמורת שהייתה מלווה את הישיבה במאורעות השנה ואת בניה בימי כלולותיהם.

בשנת 1979 נשאתי לרעייתי שרה ועברנו להתגורר ולהקים את הישוב החדש "כוכב השחר" אשר בנחלת בנימין  שבו אנו מתגוררים עד היום ומגדלים את תשעת ילדינו ,ולמחייתי השוטפת  הקמנו משק חקלאי לתפארת ,כאשר במשך היום אני" זומר" ולעת ערב  אני" מזמר".

בשנת 1982 בדרכי לבית הורי אשתי בפתח תקווה  צדו עיני שלט מיוחד " מדרשה למורים למוסיקה" בראשות המחנך הדגול חיים קירש ז"ל. הן זוהי יד ההשגחה הגדולה שהנחתה אותי להתחיל בגיל 26 לשבת על ספסל הלימודים וללמד את כל מקצועות המוסיקה, אחד מן קורסי החובה היה נגינה בכלי העממי והפשוט "החליליות" עד מהרה התאהבתי בצליל העדין והנשיפה הרגועה וגם במורה הנצחי אפרים מרכוס שידע לבסס את הנגינה באופן מקצועי ומהיר, החלילית הסופרן ( או "סופי" בכינוי החיבה ) וחלילית האלט בצלילו המתוק הפכו במשך השנים לכלי ראשי בנגינתי באירועים, הייתה לי זכות ראשונים להפוך את הכלי העממי והפשוט הזה לכלי מרכזי בכל להקה שמכבדת את עצמה, ולגלות שאפשר לנגן בכלים אלו כל שיר ויצירה ולהגיע לרמה גבוהה של נגינה.

החל מ1987 במשך עשרות שנים זכיתי ללמד מאות תלמידים על כלי נגינה אלו.

לפני כ-15 שנים, החלטתי להוציא לאור על גבי התקליטורים מחרוזות של שירים חסידיים ועבריים הנקראים 'הניגון שבלב' ו'מעומק הלב' שזכו להצלחה רבה (ראה כתבה לעיל).

לפני כ-13 שנים, חברנו יחד, נגנים בעלי אופי ייחודי והקמנו את להקת 'הניגון שבלב' על שם סדרת הדיסקים ומאז מופיעים בחתונות, בר-מצוות, הכנסות ספרי תורה וכל אירוע של שמחה.

אנו זוכים להיות שותפים בשעות היפות והמרגשות של שמחת החיים בעולם הזה ורואים בזה שליחות גדולה, "ומאת ה' הייתה זאת היא נפלאת בעינינו".

 

שלכם בשמחה תמיד,

אליעזר רוזנפלד.

IMG_7571